קשר טוב ובטוח הוא הבסיס לצמיחה ולהתפתחות האישית

מאיה לנג גלעד

הקשבה

משפחה

הומור

נדיבות

אופטימיות

סקרנות

פתיחות

גמישות

שפע

זוגיות

יחסים

חיבור

קלילות

שמחה

אהבה

יצירתיות

חמלה

הורות

התלהבות

מאיה לנג-גלעד: ה"אני מאמין" שלי

 

מאיה לנג גלעד

שמי מאיה לנג-גלעד. כמטפלת משפחתית, זוגית ואישית מוסמכת אני עובדת עם אנשים, זוגות ומשפחות מתוך אמונה שקשר בטוח ומזין הוא הבסיס לצמיחה והתפתחות בריאה, הוא המקום המאפשר חיבור לכוחות ולרשות להיות אני עצמי ועל ידי כך לחוות תחושת ערך ומסוגלות מול שלל התמודדויות החיים.

 

אני מאמינה שככל שבני אדם יתנהלו מתוך המהות שלהם, מתוך קבלה פנימית את עצמם ואת זולתם ומתוך חיבור לכוחות ולאיכויות שבהם, כך החברה שלנו תהיה חברה טובה יותר ומקדמת אושר אישי וקולקטיבי...

 

אדם מאושר, מסופק, מלא בתחושת ערך ומשמעות מביא עמו איכויות של נדיבות, חמלה, אמפתיה, יצירתיות, סבלנות, פתיחות ללמידה, אהבה, אותנטיות ועוד...אדם הפועל מהמקום הזה משפיע גם על הסובבים אותו, מאפשר להם להיות מי שהם, מציב את גבולותיו באופן שאינו מוריד או פוגע באחר, מביא כבוד, פתיחות וסבלנות ליחסים ומזמין בכך את הזולת לריקוד משותף שיש בו אנרגיית חיים, עוצמה ויצירה....

 

אני מאמינה שככל שיהיו יותר אנשים המחוברים לעצמם ולמהות שלהם העולם שלנו יהיה מקום טוב יותר לחיות בו, מרחבי היחסים יהיו צלולים ומזינים יותר והאנרגיה תנותב לחיים ולא לתחרות, ביקורת ומאבקי כוח. מחקרים בתחום חקר המוח שנעשו בעשור האחרון תומכים בטענה זו ומראים שלבני האדם יש מערכות אמפטיה במוח ויכולת ליצירת קשר ושיתוף פעולה כבר מלידתנו, האנושות שרדה לא בזכות החכמה והידע אלא בזכות היכולת לשתף פעולה ולהיות בקשר, האדם הוא יצור חברתי.

 

דר' דן סיגל חקר ומצא כי המוח האנושי הוא גמיש ומשתנה כל הזמן, הוא מצא כי אדם החווה חוויה פנימית של מורגשות, כלומר כשאדם מרגיש מורגש, שרואים אותו, שמבינים אותו (גם אם לא מסכימים איתו או נענים לכל בקשה וצורך שלו) הוא חווה חווית ריפוי פנימית וחווה את עצמו כשלם נפרד שיש לו זכות ורשות קיום וגם כחלק מהקשר. כשאנחנו מרגישים מורגשים נוצרת אינטגרציה פנימית ויכולת וויסות פנימי ומתחזקות בנו כל האיכויות שהוזכרו לעיל ומתחזקת היכולת שלנו להתמודד עם מצבי החיים השונים מתחזקת.

 

הבשורה המשמחת היא שאנחנו בעצמנו יכולים להשפיע על עצמנו ולגדל לעצמנו ולסובבים אותנו (ילדים, בן/בת זוג) תודעה בריאה וחזקה יותר דרך קשר בטוח. כשהקשר הוא בטוח, מערכות ההישרדות שלנו רגועות, האנרגיה מתפנה מהישרדות להתפתחות ובאים לידי ביטוי היצירתיות, הסקרנות, הגמישות, הנדיבות, אמפטיה, חמלה, פתיחות ועוד....כשאנחנו מרגישים את האחר, מתכווננים אליו, רוצים באמת להבין אותו ומבינים שיש לצידנו עוד אדם שהוא למעשה עולם שלם מלא במחשבות ורגשות בדיוק כמו שלנו יש, יש בכוחנו להעניק לו חוויה של נראות ומורגשות, כשאנחנו שמים חוויה כזאת בתוך קשר היא חוזרת אלינו כי וכך גם אנחנו מרגישים מורגשים....ואז נוצרת צמיחה וגדילה ושדה רחב של אפשרויות נפתח בפנינו מול כל אתגר.

 

חשוב לציין שהקשר הבטוח הוא חשוב לא רק כלפי האחר אלא בראש ובראשונה כלפי עצמנו, חשוב שנהיה יותר בקשר עם עצמנו הפנימי ונתייחס אל עצמנו בחמלה ובאמפטיה ונטה אוזן פנימה אל תוכנו.

 

 

 

מאיה לנג גלעד

רקע וניסיון מקצועי

 

  • נשואה למיקי זה 18 שנה ואמא ל- 4 בנים מקסימים
  • מטפלת משפחתית וזוגית מוסמכת
  • בעלת תואר שני בפסיכולוגיה חינוכית יישומית ותואר שני בפסיכולוגיה חברתית
  • מומחית בעבודה על יחסים ובניית קשרים בטוחים במשפחה
  • מטפלת בגישות שונות ומגוונות ששמות במרכז את החיבור לכוחות ולמשאבים פנימיים של האם כמנוע לשינוי מהיר וחיובי
  • מטפלת בזוגות בגישת תרפיית המפגש שפותחה ע"י הדי שלייפר
  • מרצה באוניברסיטה הפתוחה במסלול להכשרת מדריכי הורים לילדים עם לקויות והפרעות קשב
  • נמנית על צוות אנשי המקצוע במרכז מיכל דליות
  • בעלת קליניקה פרטית ביהוד מעל 12 שנה